Maliyetlerinizi düşürün.

İçerik geliştirmek çok kolay olduğu gibi artık hiç de maliyetli değil.

Demo

Şablonlar

Broşür İndir

Olağanüstü kolay kullanım.

Size çok tanıdık gelen sezgisel bir arayüz, kolayca anlayabileceğiniz özellikler, kullanabileceğiniz onlarca şablon ve karakter.

“Güçlü ama kolay kullanımı beni fazlasıyla etkiledi bile. Bunu kullanmak büyük bir mutluluk, hatta öğrenirken bile.” — Judy Unrein, Öğretim Tasarımcısı

 • Sezgisel Arayüz

  Storyline o kadar sezgiseldir ki, hemen başlamak ve programı kullanmak için herhangi bir yardıma ihtiyaç duymayacaksınız. Kullanımı kolay özellikleri ve tanıdık kullanıcı arayüzü, Microsoft PowerPoint kullanıcılarına kendilerini evinde gibi hissettirecektir.

 • Öykü Görünümü

  Öykü Görünümü ile kursunuzun büyük resmini görürsünüz. Kursunuzdaki tüm slaytları inceleyebilir, onları sahnelere ayırıp, onları bağlayan çizgilerle okları hareket ettirerek slaytların kendi içindeki ilişkilerini ve sıralarını değiştirebilirsiniz. Öykü Görünümü'nde, öğrencilerin doğrusal olmayan bir kursta nasıl ilerlediklerini kontrol etmek için tetikleyiciler de kullanabilirsiniz.

 • Multimedya Desteği

  Storyline'ın multimedya desteği ile kursunuza kolayca Flash etkileşimleri eklersiniz. Hemen hemen her formatta -karmaşık dönüşümler yapmadığınız takdirde- video aktarımı yapabilirsiniz. İçe aktarma suretiyle ses ekleyebilir ya da sesi kolayca Storyline'da kaydedebilirsiniz. Storyline, resim ekleyerek onları çoklu formatta biçimlendirmenizi, parlaklık, kontrast ve renk tonunu ayarlamanızı sağlar. Storyline'ın bilinen çizim araçlarıyla oluşturduğunuz tüm resimlere ve şekillere gölge ve yansıma gibi efektler de uygulayabilirsiniz.

 • Kişiselleştirilebilir Oynatıcı

  Öğrencilerin kurs içeriğinizi görüntülemek için kullandıkları oynatıcıları kolayca kişiselleştirebilirsiniz. Hangi sekmelerin görüntüleneceğini seçin, logo ekleyin, renk, font ve öğelerin konumunu ayarlayın. Sonra marka standartlarınızı her kursta uygulamak amacıyla, yaptıklarınızı diğer içerik geliştiricilere e-posta ile gönderin.

 • Zaman Çizelgesi

  Nesneleri doğru şekilde art arda sıralamak için zaman çizelgesini kullanarak, nesnelerin doğru zamanda doğru yerde göründüklerinden emin olun. Herhalde bunu yapmak daha kolay olamazdı!

 • Karakterler

  İçeriklerinize 47.000'den fazla resimli ve fotoğrafik karakter, ifade ve poz ekleyerek öğrencilere bağlanabilirsiniz. Bir karakter ekleyip, yalnızca birkaç tık ile pozunu, ifadesini ve perspektifini değiştirin. Bu tip karakter şablonlarını kullanarak içerik geliştirme sürenizi kısaltın ve maliyetlerinizi düşürün.

 • İçerikleri İçe Aktarma

  Microsoft PowerPoint, Articulate Engage, Articulate Quizmaker, ve diğer Storyline projelerinin içeriklerini kolayca içe aktarın. Daha önce yaptığınız Storyline projelerinden yararlanarak içerik üretim sürenizi kısaltın, maliyetlerinizi düşürün.

 • Animasyonlar ve Geçişler

  Resimlere, şekillere, metin kutularına, karakterlere ve eklediğiniz diğer tüm nesnelere giriş ve çıkış animasyonları uygulayarak slaytınızı stil sahibi yapın. Her slayt için farklı bir geçiş efekti bile seçebilirsiniz.

 • Slayt Şablonları

  Slayt Şablonları ile içerik geliştirme zamandan tasarruf edin ve maliyetlerinizi düşürün: Bir içeriği tasarlamak istediğinizde sıfırdan başlamak istemiyor musunuz? Storyline'da bulunan herhangi bir statik ve interaktif şablonu ekleyin. Herhangi bir slayt şablonunu olduğu gibi kullanabilir veya şablonu istediğiniz gibi değiştirip ayarlayabilirsiniz.

 • Slayt Uzmanı

  Bütün slaytları tek tek tasarlamaktansa, aynı görünümü birden çok slayta uygulayarak zamandan tasarruf edin. Çeşitli planlar oluşturmak ve bunları belirli içerik türüne sahip olan slaytlara uygulamak için slayt uzmanlarını kullanın.

 • Temalar

  Slayt uzmanınızdaki renkleri, fontları ve nesneleri içeren tasarıma temalar uygulayarak, kursunuzdaki slaytlara kolayca ilgi çekici bir görüntü kazandırı. Tüm slaytlarınız için tek bir tema seçin veya bazı slaytlara farklı temalar uygulayarak bir karışım oluşturun.

 • Renk Temaları

  Eğitiminizde çekici bir görünüm oluşturmak, uygun bir renk teması seçmekle başlar. Yerleşik bir renk teması kullanın ya da metin, biçim, arka plan, vb. renk seçimlerini ayarlayarak kendiniz yeni bir tema oluşturun.

 • Video

  Videolarınızı içe aktarın, web kameranızdan kaydedin veya YouTube gibi sitelerden akan videolar ekleyin. Kursunuza video eklediğinizde, katılımcıların onunla nasıl etkileşime girdiğini kontrol edebilirsiniz. Videoyu otomatik oynatılacak şekilde ayarlayın veya katılımcıların istediklerinde oynatma, geri sarma, durdurma, duraklatma ve yeniden oynatmalarını sağlayan kontrolleri görüntületin. Storyline'ın yerleşik video editörü ile videonuzu kırpmak ve kesmek, sesini ayarlamak veya bir filigran veya logo eklemek bundan daha kolay olamazdı.

 • Web Nesneleri

  Web nesneleri ile kursunuzda internetin gücünü kullanın. Görsel olarak zengin web tabanlı uygulamalar, oyunlar, videolar, referans materyal ve diğer web içeriklerini eklemek yalnızca birkaç saniyenizi alıyor.

 • Ekran Görüntüsü Aracı

  Yerleşik ekran görüntüsü aracı, eğitiminize ve sunumlarınıza hızlı ve kolay bir şekilde ekran görüntüleri eklemenizi sağlar; Storyline'dan çıkmanıza veya başka bir araç kullanmanıza gerek yoktur.

 • Yakınlaştırma

  Öğrencilerinizin dikkatini çekin ve önemli içeriklere yakınlaştırma yaparak kursunuzda akıcı bir sinema hissi yaratın. Bir resmin, videonun, nesnenin, karakterin, metnin veya slaydınızdaki herhangi başka bir şeyin bir kısmını büyütün. Hatta birden fazla bölgeyi aynı anda yakınlaştırarak, ve bir yakınlaştırma bittiğinde diğerinin başlamasını sağlamak için zaman çizelgesini kullanarak, hoş bir kaydırma efekti de oluşturabilirsiniz.

Devrimci etkileşim.

Storyline gibi bir şeyi daha önce hiç görmediniz. Etkileşim oluşturmayı o kadar kolaylaştırdık ki, Storyline olmadan nasıl yaşadığınızı merak edeceksiniz.

“Storyline ile bir dizi basit özellik kullanarak karmaşık etkileşimler oluşturabilirsiniz. Tahminimce Storyline, e-öğrenme oluşturma konusunda en önde gelen araçlardan olacaktır. Storyline'da oluşturduğunuz şeylere bayılacaksınız.” — Thomas Toth, dWeb Stüdyoları ve Catapult Eğitim Grubu

 • Slayt Katmanları

  Slayt katmanları, nesneleri üst üste eklemenizi sağlar ve öğrenciler belirli eylemleri gerçekleştirdiğinde farklı içeriklerin görüntülenmesini tetikler. Çoğaltma ve çoklu slaytları yönetmeye gerek kalmaz. Slayt katmanları ile bir slaytta birçok etkileşim oluşturur, düzenler ve yönetirsiniz; böylece içeriğinizi her zamankinden daha hızlı tasarlayarak büyük ölçüde maliyet tasarrufu yaparsınız.

 • Tetikleyiciler

  Tetikleyiciler, bir şeylerin gerçekleşmesini sağlarlar. Etkileşim yaratmak için tetikleyicileri bir nesneye atayın ve kolay anlaşılır eylemler menüsünden, "slayta atla" veya "bir katmanı göster" gibi seçenekleri seçin. Sonra, bir eylemin gerçekleşmesini istediğinizde (örneğin bir öğrencinin belirli bir nesneye tıklaması gibi) bunu belirtin. Tetikleyicileri neredeyse tüm nesnelere (şekiller, düğmeler, resimler, karakteler, metin, vb. istediğiniz her şeye) uygulayabilirsiniz ve fazlasıyla karmaşık etkileşimler oluşturmak için tetikleyicileri bir arada kullanabilirsiniz.

 • Durumlar

  Nesneleri, kullanıcıların eylemlerine tepki verir şekilde ayarlayarak onlara canlıymış hissi verin. Bir düğmeyi, tıklandıktan sonra renk değiştirecek şekilde ayarlayın veya kullanıcı yanlış nesneye tıkladığında karakterin ifadesini değiştirin. Storyline’da olasılıklar sonsuzdur.

 • Serbest Forma Dönüştürme

  Esnekliği ve her statik içeriği interaktif bir soruya/eyleme dönüştürme gücünü Storyline ile yaşayın: Sadece resim, karakter, şekil veya diğer nesneleri slaydınıza ekleyin ve birkaç tık ile onları bir sürükle-bırak aktivitesine, grafikle desteklenmiş çoklu seçeneklere ve daha fazlasına dönüştürün.

 • Değişkenler

  Bir öğrencinin gerçekleştirdiği eyleme bağlı olarak, dinamik bir içerik sunmanıza olanak tanıyan Storyline’nın değişkenler özelliğini kullanarak içeriğinize zekâ da ekleyebilirsiniz. Ekrandan girilen bilgileri yakalayın, bunları değerlendirin, düzeltin ve sonra eğitimin ilerleyen ekranlarında bunlara yanıt verin. Öğrenci girişlerini veya değerlendirme sonuçlarını hatırlayın, ve kıstaslarınıza uyarsa bu bilgileri daha sonra kursta kullanın.

 • İşaretçiler

  “Bağlantının üstüne getir ve ortaya çıkar” ile “tıkla ve ortaya çıkar” belirteçlerini içeriğinize/sunumunuza işaretçiler yardımıyla hızlı ve kolay bir şekilde ekleyin. Slayda yalnızca bir işaretçi yerleştirin, görüntülenmesini istediğiniz içeriği bir pop-up etiketinden ve açıklayıcı bir ses/ video metninden seçin. Öğrenciler tıkladığında veya fare imlecini işaretçinin üstüne getirdiklerinde içerik görüntülenecektir. Bir harita üzerindeki bölgeleri, bir resimdeki detayları ve daha fazlasını vurgulamak için çoklu işaretçileri kullanın.

 • Işık Kutusu

  Işık kutuları, herhangi türde bir içeriği ilgi çekici bir biçimde sunmanız için kolay bir yol sağlar. Öğrenci belirli bir nesneye veya oynatıcı menü öğesine tıkladığı zaman, nesnenin slaydın üzerinde açılmasını ve öğrencinin sadece bu nesneye odaklanmasını sağlamak üzere ışık kutularını kullanın.

 • Düğmeler

  Storyline'daki gönder, kutu ve radyo düğmeleri ile kolayca etkileşimler oluşturabilirsiniz.

 • Hareketli Nokta

  Hareketli Nokta, bir nesnenin herhangi bir kısmını -karakterin başından, çöp kutusundaki elmaya dek- tıklanabilir kılar. Nesnenin istediğiniz alanının üzerine yalnızca görünmez bir hareketli nokta (hotspot) katmanı ekleyin, sonra öğrenci tıkladığında yanıtlaması için onu tetikleyin.

 • Veri Giriş Alanları

  Öğrencinin kişisel bilgilerini, daha sonra kullanmak üzere ekrandan alın. Örneğin, öğrencinin adını yazması için bir alan ekleyin ve sonraki kursta öğrenciye ismiyle hitap edin.

 • Fare Nesneleri

  Fare imlecini bir ekran görüntüsü demosuna eklemek veya yazılım simülasyonlarındaki imleçleri güncellemek için fare nesneleri özelliğini kullanın. İmlecin neye benzediğini ve nasıl hareket ettiğini seçebilirsiniz.

 • Kaydırma Paneli

  Büyük resimleri veya metin kutularını slaydınızda görüntüleyecek odanız yoksa öğrencilerin nesneleri dikey olarak kaydırabilecekleri bir panel eklemeniz yeterli olacaktır.

Esnek değerlendirme.

Öğrencinin ilerlemesini istediğiniz şekilde değerlendirin. Storyline, hemen hemen her tip soruyu oluşturmak için basit fakat güçlü araçlarla doludur.

“Storyline'ın sınav özelliklerinin esnekliği ve gücü beni her zaman şaşırtıyor. Sürükle-bırak aktivitelerinin bu kadar basit olabileceği kimin aklına gelirdi?” — Gerry Wasiluk, Emekli LMS/E-Öğrenme Müdürü, 3M

 • Sınav

  Storyline, form tabanlı yazma kolaylığı ile slayt tabanlı düzenleme esnekliğini bir araya getirir. Sonuç: 20 farklı türde soru ve online sınav oluşturmak artık her zamankinden daha kolay. Dahası, serbest formlu soru tipleri ile slayt üzerindeki tüm nesneleri kullanarak sorular oluşturabilirsiniz.

 • Sürükle - Bırak Etkileşimleri

  Sürükle-bırak etkileşimleri oluşturmak artık çocuk oyuncağı. Slaydınıza nesneler ekleyin, menüden "sürükle-bırak" seçeneğini seçin, sonra form tabanlı editörü kullanarak sürükleme öğelerini ve bırakma hedeflerini belirleyin. İşte bu kadar!

 • Çoklu Sınavlar

  Kurs boyunca öğrencileri istediğiniz kadar test edin ve belirli noktalarda -örneğin, her bölümün veya eğitimin sonunda- sonuçları geri bildirimlerle sunun. Son testin sonuçlarını Articulate Online'a veya öğrenme yönetim sisteminize (DNA LMS) gönderin; ya da nihai notunu oluşturup sunmak için birkaç test puanını bir araya getirin.

 • Soru Bankaları

  Kursunuzdaki soruları kolayca sınıflandırmak ve yönetmek için bir soru bankası oluşturun. Bankalardan soru havuzu yapabilir - hatta soruları rastgele hale getirebilirsiniz. Bir soru bankasını başka bir kursta kullanmak istiyorsanız, bankayı içe aktarmanız yeterli olacaktır.

Zahmetsizce ekran kaydı.

Storyline videoyu kesintisiz olarak olarak kaydeder, böylece kullanıcılara ne göstereceğinizi sonradan seçersiniz. Bir kere kaydedin ve yeniden kaydetmeye gerek olmaksızın tekrar tekrar düzenleyin.

“Storyline'daki ekran kayıt yetenekleri başkasında yok. Oldukça etkileyici ve sadece bu bile Storyline'a birkaç ödül kazandırmalı.” — Linda Ross, Principal Leading Architect

 • Ekran Kaydı

  Öğrencilerinize, tam olarak neyi öğrenmeleri gerekiyorsa, ekranınızı kaydederek gösterebilirsiniz. Kaydınızı bir gösteri, deneme, değerlendirme veya video halinde slayda ekleyin; sonra kolayca başlıklar, karakterler ve yakınlaştır-döndür efektleri ekleyin.

 • Yazılım Simülasyonu

  Ekranınızı bir kez kaydedin, sonra bırakın Storyline aktivitenizi otomatik olarak birkaç tane “adım-adım eğitim” parçasına ayırsın. Hata yaparsanız, kaydınızı istediğiniz zaman istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz, yeniden kaydetmenize gerek yoktur. Öğrencilerin görünüm modunda görevi nasıl yerine getireceklerini izlemesine, deneme modunda görevi denemesine ve test modunda görev konusundaki uzmanlıklarını test etmesine izin verin. Sadece bu özelliği bile size inanılmaz bir hız ve tasarruf sağlayacak!

 • Eylem İnce Ayarı

  Ekranınızı bir kez kaydettikten sonra ince ayarları hızla ve kolaylıkla yapabilirsiniz. Storyline videoları kaydettikten sonra işler; böylece hatalarınızı düzeltir ve orijinal videonuzu kaybetmeden düzenlemeler yapabilirsiniz. Eğer videonuzun başlangıç ve bitiş noktalarını değiştirmek isterseniz, herşeyi yeni baştan kaydetmeden, ince ayar düzenleyicisini kullanın.

Her ortamda, bütün öğrenciler için yayın.

Storyline yayınlama konusunda gerçek bir ağır işçidir. Farklı dijital ortamdaki öğrencilere, yalnızca yayınla düğmesini tıklayarak içeriği gönderebilirsiniz.

“The Articulate Mobile Player iPad uygulaması mükemmel! Çok çok çok sevdim, Storyline içeriğini iPad için yayınlayabilirim.” — Elizabeth Miles, E-Learning Geliştirici, VCU School of Nursing

 • HTML5, Flash ve Mobil Cihazlar

  Öğrencileriniz nerede olursa olsun, artık kurslarınızı ve sunumlarınızı onlara iletebilirsiniz. Önce kursunuzu veya sunumunuzu oluşturun; sonra onu tek tıkla çoklu formatta yayınlayın. Böylece öğrenciler iPad'leri, masaüstü ve dizüstü bilgisayarları, Android cihazları ve daha fazlası üzerinden onunla etkileşime girebilirler. Storyline, HTML5, Flash ve içerikleri iPad için optimize eden bir uygulama olan Articulate Mobile Player formatları için çıktı alabilmektedir..Learn about publishing content for iPad.

 • Microsoft Word'de Yayınlama

  Kursları Microsoft Word'de yayınlayın, böylece konunun uzmanlarının fikirlerini almanız çok kolaylaşır.

 • İzleme ve Raporlama

  Storyline, SCORM ve AICC uyumlu içerik yayınlar; böylece öğrenme yönetim sisteminiz (DNA LMS) ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Bir tıkla kursunuzu Articulate Online'da bile yayınlayabilirsiniz. Bu, çalışanların ve müşterilerin kursunuzla nasıl bir etkileşim içinde olduğunu izlemek için uygun maliyetli bir yöntemdir.

 • Sağdan Sola Yazılan Diller

  Dünya çapında öğrencilerin eğitimlerinize erişimini kolaylaştırın. İçeriğinizi Storyline'ın sağdan sola dil desteği ile yerelleştirin. Storyline aynı zamanda çift baytlık karakter kümesini (DBCS) destekler, böylece kurslarınızı Çinceye, Japoncaya ve Koreceye bile çevirebilirsiniz.

Storyline deneyiminizi büyütün.

Bildiğiniz her şeyi paylaşın. Diğerlerinden öğrenin. Daha fazla içerik ekleyin. Hepsi yalnızca bir tık uzaklıkta!

“Göz ardı edilemeyecek bir diğer Storyline özelliği: Bildiklerini paylaşan tutkulu insanlardan oluşan bu muhteşem, yardımsever topluluk. Cevap bulmak ve birçok ücretsiz kaynak ve ipucu keşfetmek çok kolay.” — Jill McNair, E-Öğrenme Tasarımcısı

 • Articulate Topluluğu

  E-Öğrenme dünyasının en büyük, en aktif topluluğuna katılarak Storyline'da sunulandan fazlasını edinin. E-öğrenme alanında yaygın olarak bilinen liderlerin küratörlüğünü yaptığı E-Learning Heroes, kullanıma hazır, güzel tasarlanmış, ücretsiz şablonlarla neredeyse sonsuz bir desteğe erişmenizi sağlar. Forumlarda eğitimleri izleyip, pratik ipuçları öğrenebilir, ücretsiz şablonlar ve uzman tavsiyeleriyle işlerinizi çok kolaylaştırabilirsiniz.

 • Şablon Paylaşma

  Storyline projenizi şablon olarak kaydedin, sonra onu Articulate içinde paylaşın. Veya ekip üyelerine şablonu eposta ile gönderin; böylece kuruluşunuz genelinde tasarımın standartlaşmasına yardımcı olursunuz.

 • Karakter Paketleri

  Storyline karakter kütüphanenizi, bir dizi etnik, yaş ve giyim seçenekleri sunan ek fotoğrafik karakter paketleriyle oluşturun.

“Storyline'ın sınav özelliklerinin esnekliğine ve gücüne her zaman hayran oluyorum. Sürükle-bırak aktiviteleri oluşturmanın bu kadar kolay olduğunu kim bilebilirdi?”
Gerry Wasiluk, Emekli LMS/E-Eğitim Müdürü 3M

Lorem Ipsum Başlık

Kredi kartına ihtiyacınız yok.

İnsan mısın? İki artı Üç kaç eder?

×

Articulate E-Learning Blogs

The Rapid E-learning BlogPractical, real world tips for e-learning success. Word of Mouth: The Articulate BlogThe inside scoop for Articulate news and product updates. Community BlogsGet the scoop directly from e-learning heroes.
×